• W Bibliotece Jagiellońskiej i Wodociągach Miasta Kraków.
          • W Bibliotece Jagiellońskiej i Wodociągach Miasta Kraków.

            26.02.2023

            W czwratek 23 lutego uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, gdzie odwiedzili Bibliotekę Jagiellońską oraz Wodociągi Miasta Kraków.

            Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania głównej biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednej z najstarszych bibliotek Polski i Europy.

            Już przy wejściu czekała na nas Pani Beata Urbaniak , straszy kustosz biblioteczny. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w czytelni starych druków. Tam dzięki Pani Zofii Wawrykiewicz, która jest pracownikiem Oddziału Zbiorów Specjalnych podziwialiśmy szczególnie cenną kolekcję Inkunabułów, która stanowi najbogatszy i najcenniejszy w Polsce zbiór druków, wydanych od czasu wynalezienia sztuki drukarskiej do r. 1500 włącznie. Jednym z nich był inkunabuł Epistolae św. Hieronima wydrukowany w 1470 roku. Poza tym widzieliśmy bardzo efektowne i rzadkie wydanie faksymile sławnej „Kroniki Świata”, oraz najstarszy widok Krakowa. Podziwialiśmy oprawy książek, które stanowią oryginalną i zróżnicowaną kolekcję, w obrębie starych druków. To prawdziwe unikaty nie tylko w skali krajowej. Na pamiątkę wizyty w tym niezwykłym pomieszczeniu otrzymaliśmy replikę najstarszego druku na ziemiach polskich – kartkę z Kalendarza astronomicznego na 1474 rok.

            Kolejno w ciszy zajrzeliśmy do czytelni Biblioteki Jagiellońskiej.Następnie tajnym przejściem, poszliśmy w stronę najstarszych magazynów biblioteki, gdzie czekała na nas Pani Małgorzata Kadula – bibliotekarz. Tu ukazał się unikatowy widok regałów z najstarszymi pozycjami książkowymi. Mogliśmy nawet dotknąć starych ksiąg pisanych alfabetem Braille’a. Znaleźliśmy się w klinice odtwarzania papieru, zobaczyliśmy jak naprawiane są stare gazety.

            W każdej bibliotece są księgi inwentarzowe, jednak w Bibliotece Jagiellońskiej są ogromne, przepiękne pisane odręcznie oraz nowoczesne pisane komputerowo. W nich spisany jest cały majątek biblioteki. Mogliśmy podziwiać bardzo oryginalną książkę:” Książkę -List w butelce”. Kolejno udaliśmy się do magazynu książek nowych , miejsca gdzie regały są nowoczesne, a książki na bieżąco wypożyczane. Tutaj transport książek odbywa się w systemie Tele-Lift, a prawie 8 mln zbiory magazynowane są na kilku piętrach. Dzięki sprawnej organizacji i wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych czas oczekiwania na książkę jest minimalny. Niektórzy uczniowie mieli okazję wysłać książkę specjalnym wagonikiem.

            Wycieczkę zakończyła wizyta w oddziale zabezpieczania zbiorów, która jest podzielona na sekcję konserwacji i sekcję introligatorni. Tutaj pod przewodnictwem Pani Aleksandry Szalla- Kleemann - Kierownika Sekcji Konserwacji Oddziału Zabezpieczenia Zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej zostaliśmy zapoznani z procesem renowacji zbiorów. A Pani Beata Onak pokazała jak poddaje renowacji stare druki. Widzieliśmy nietypowe żelazeczko , które pomaga w utwardzaniu bibułek. Na sam koniec udaliśmy się do introligatorni gdzie Pani Kierownik Sylwia Puchała ukazała tajniki szycia książek. Jest to bardzo precyzyjna praca. Przekazała nam również bezcenną radę, że nie wolno zniszczonej książki sklejać taśmą klejącą. Na pamiątkę tej niesamowitej wizyty otrzymaliśmy Encyklopedię „Nauka”, która zasili naszą szkolną bibliotekę.

            Wizyta w Bibliotece Jagiellońskiej była jedyna w swoim rodzaju. Zakamarki, które odwiedziliśmy pozostaną na zawsze w naszej pamięci. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy całemu Zespołowi życzliwych ludzi, którzy traktowali nas jak perełki.

            Serdecznie dziękujemy Pani Marii Krzysztonek, mamie naszej uczennicy, pracownikowi Biblioteki Jagiellońskiej, która zadbała o najdrobniejszy szczegół naszej wizyty.

            Może, kiedyś w przyszłości, któryś z naszych uczniów będzie właśnie pracownikiem Biblioteki Jagiellońskiej.

            Po takich wrażeniach udaliśmy się do Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Kraków, gdzie na terenie ponad 100-letniego Zakładu Uzdatniania Wody Bielany, uczniowie uczestniczyli w warsztatach z cyklu „Akademii Kropelki”.

            Uczniowie podczas ciekawych zabaw edukacyjnych poznali obieg wody w przyrodzie oraz zależność ekosystemu i wpływ działalności człowieka na zasoby naturalne. Dużą atrakcją dla uczniów było ułożenie sylwetki człowieka z puzzli. Dzięki tej zabawie dowiedzieli się ile wody jest w ludzkim organizmie i jak ważna jest woda dla naszego zdrowia i życia. Wszyscy uczniowie prezentowali wspaniałą postawę proekologiczną o czym świadczyły sprawnie namalowane w grupach plakaty pt. W jaki sposób wykorzystuję wodę? Nagrodą za aktywne uczestniczenie w zajęciach były wręczone bidony. Zdjęcie z maskotką „Kropelką”🩵 zakończyło dzisiejszą przygodę.

        • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny.
          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny.

            26.02.2023

            Dnia 22 lutego 2023 r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny.

            Wśród uczniów ze wszystkich szkół Gmina Jerzmanowice-Przeginia naszą szkołę reprezentowali członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP Sąspów oraz uczniowie klasy 3.

            Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w kategorii wiekowej uczniowie klas 1-4, nasi uczniowie z klasy 3 wywalczyli: 3 m-ce Maciej Jasica; 2 m-ce Krzysztof Niemiec.

            W kategorii wiekowej uczniowie klas 5-8 Eryk Muzyk , Magdalena Duda oraz Julia Stachowicz otrzymali dyplomy za udział.

            Walka była bardzo wyrównana.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom a zwycięzcom gratulujemy.

        • Plastikowe nakrętki pilnie poszukiwane!
          • Plastikowe nakrętki pilnie poszukiwane!

            26.02.2023

            Wzorem lat ubiegłych kontynuujemy w naszej Szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek.

            Tym razem pod hasłem: „Nakrętka dla Emilki"

            Zebrane nakrętki pomogą w sfinansowaniu kosztownej rehabilitacji dziewczynki.

            Akcja trwa do końca marca.

            Zbieramy czyste nakrętki tylko i wyłącznie plastikowe po:

            napojach, sokach, kawie, herbacie, itp.

            chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.)

            Pojemnik na nakrętki znajduję się na parterze Szkoły.

            Pamiętajcie, to dzięki Wam pomaganie rośnie w siłę!

            Szkolne Koło Wolontariatu z opiekunami p. Marzeną Ćwik i p. Renatą Krzan.

        • Działalność kółka Historyczno -Filmowego.
          • Działalność kółka Historyczno -Filmowego.

            27.02.2023

            Nazwa Naszego Historyczno-Filmowego kółka jak widać jest dwuczłonowa. Jednakże tutaj nic nie jest przypadkowe. Dwa słowa uzupełniają się wzajemnie niczym medal olimpijski. I tak, awers czyli pierwsze słowo pogłębia wiedzę historyczną, uczy patriotyzmu, historii małej ojczyzny, polskiej tradycji i kultury, empatii oraz wiedzy o współczesnym świecie.

            Natomiast rewers -drugie słowo- w innowacyjny sposób pogłębia i kształtuje kompetencje kluczowe. Są one kombinacją wiedzy, umiejętności oraz przyjmowania odpowiednich postaw. Uczniowie rozwijają kompetencje: informatyczne, językowe, kulturowe, społeczne i obywatelskie.

            Dzięki rządowemu programowi #LaboratoriaPrzyszlosci nasi uczniowie mogą uczestniczyć aktywnie w kółku oraz tworzyć niezapomniane filmy. Szkoła posiada profesjonalnego gimbala oraz kamerę z funkcją nagrywania 4K.

            Kółko Historyczno-Filmowe to nie tylko filmy. To również konkursy wiedzy historycznej. Obecnie wybrani uczniowie przygotowują się do gminnego konkursu organizowanego przez Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach o żołnierzach wyklętych. Już nie możemy doczekać się rywalizacji !

            #LaboratoriaPrzyszlosci #Jestpieknie

        • Zabawa karnawałowa
          • Zabawa karnawałowa

            16.02.2023

            Zabawa karnawałowa w tłusty czwartek w przedszkolu.

            Szesnastego lutego od samego rana przybywały do przedszkola dzieci w coraz piękniejszych strojach. Po śniadaniu każdy przebieraniec mógł zaprezentować swój strój i o nim opowiedzieć. Wszystkie dzieci uważnie słuchały i gromkimi brawami nagradzały każde przebrane dziecko. Następnie wszystkie księżniczki, jednorożce, spidermeni, strażacy, biedronki, pszczółki i żołnierze pozowali do zdjęć, aby rozpocząć w końcu kolorowy bal karnawałowy! Rodzicom dziękujemy za poczęstunek i zapraszamy do krótkiej fotorelacji z balu.

          • „Przerwa na czytanie” podsumowanie akcji

            15.02.2023

            Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zgromadziło w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach nie tylko oświatowych olbrzymią liczbę osób, którzy zjednoczeni we wspólnym celu bicia rekordu czytali “na przerwie”. Akcja była realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

            Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach.

            Zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających  na przerwie wynosi 578433 osób!

            W naszej szkole wydarzenie cieszyło się dużą popularnością. Szkoła otrzymała dyplom oraz podziękowanie za udział od organizatora.

             

            Agata Muzyk

          • Sportowe podsumowanie I semestru.

            15.02.2023

            Pierwsze półrocze niewątpliwie było mocno związane z wydarzeniami jak i projektami sportowymi.

            Po pierwsze i najważniejsze w tym zestawieniu, nasi chłopcy zdobyli MISTRZOSTWO GMINY w halowej piłce nożnej. Szukając po pucharach w szkolnej gablocie, nie znaleźliśmy ani dyplomu, ani pucharu z podobnym osiągnięciem od ponad 20 lat. (ostatni puchar związany z piłką nożna – Jerzmanowice 2001).

            Po tym sukcesie pokazaliśmy się również dobrej strony na Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej – wychodząc z grupy i plasując się na miejscach 4/5.

            Również dziewczynki zakończyły zawody sportowe na podium osiągając 3 miejsce w obu kategoriach wiekowych Mistrzostw Gminy tj. Igrzyska Dzieci (klasy 4-6) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8).

            Po drugie nasza szkoła jak wiele innych w gminie realizuje zajęcia SKS czyli Szkolnego Klubu Sportowego (prawie 50 uczestników), natomiast jesteśmy jedyni w gminie pod względem uczestnictwa i realizacji programu SPORT KLUB w którym bierze udział 15 uczniów. Co więcej, nasza placówka jako jedyna w powiecie krakowskim wzięła udział w pilotażowym programie MOS – Młodzieżowy Organizator Sportu. Program ten pozwoli naszym uczniom na zapoznanie się z podstawowymi przepisami gier zespołowych oraz indywidualnych, a także do pomocy przy organizacji imprez odbywających się w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

            Jeżeli jesteśmy w temacie współzawodnictwa, nasi wolontariusze mieli już możliwość pomocy przy organizacji turnieju, ponieważ w minionym półroczu nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Gminy w Szachach, pod sztandarem Gminnego Szkolnego Związku Sportowego. To również nowość w naszej placówce, ponieważ dawno nie gościliśmy sportowych delegacji z innych szkół na naszej sali gimnastycznej.

            Możemy się również pochwalić nauką gry w Pickleball na lekcjach WF oraz zajęciach pozalekcyjnych od 3 lat, czyli od czasu kiedy dyscyplina jest obecna w Polsce. Sport ten jest bardzo popularnych w USA, a w naszym kraju bardzo dynamicznie się rozwija. Nasz nauczyciel wf regularnie bierze udział w Mistrzostwa Polski tej dyscypliny i na ostatnim turnieju zajął miejsce w pierwszej dziesiątce kraju zarówno w deblu jak i singlu.

            Co więcej?

            Jeżeli idzie o wydarzenia sportowe odwiedziliśmy tatę naszego byłego wuefisty – Pana Konrada Panusia, którego serdecznie pozdrawiamy! Pan Józef Panuś (59 lat), 3-krotny uczestnik Ninja Warrior Polska zbudował własny tor ninja, do którego nas zaprosił i wraz z uczniami mogliśmy spróbować sił w pokonywaniu różnego typu przeszkód. Zabawa była świetna, a nasi uczniowie wykazali się nie lada sprawnością. Panie Józefie trzymamy kciuki w kolejnych edycjach!

             

            Tomasz Kozub

        • Walentynki w przedszkolu
          • Walentynki w przedszkolu

            14.02.2023

            14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu WALENTYNKI.

            W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono, a dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu. Przedszkolaki rozmawiały o tym, jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta.

            Tradycją w naszym przedszkolu jest poczta walentynkowa. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały walentynkowe kartki dla wybranego przez siebie kolegi lub koleżanki, następnie wrzucały je do specjalnej skrzynki, a potem były dostarczone odbiorcom.

            Dzień ten zapisał się w pamięci przedszkolaków jako miłe wspomnienie i sprawił dzieciom wiele radości.

        • Podziękowania od uczestników ferii zimowych.
          • Podziękowania od uczestników ferii zimowych.

            26.02.2023

            Takie powitanie po feriach od Uczestników zajęć feryjnych. Praca ręczna Uczniów. A od Rodziców gorące i krzepiące podziękowania wpłynęły. Przytoczymy kilka z nich.

            "Szanowni Państwo,

            Czas ferii dla naszych dzieciaków był bardzo wyjątkowy. Codzienne zabawy, atrakcje, a przede wszystkim opieka jaką zapewniała szkoła były dla nas jako rodziców bardzo cenne. Nasze dzieci nie nudziły się w domach, tylko z chęcią uczestniczyły w zajęciach.

            Jako rodzice Serdecznie Dziękujemy Dyrekcji Szkoły oraz Wszystkim Nauczycielom za organizacje czasu wolnego dla naszych dzieci. Jesteśmy wdzięczni, że dzieciaki mogły spędzać ferie w tak atrakcyjny sposób.

            Pozdrawiam serdecznie"

            "Dzień dobry Pani Dyrektor,

            W imieniu własnym oraz dzieci chciałam serdecznie podziękować za niezwykle profesjonalną organizację ferii zimowych w Naszej Szkole. To ogromne wyzwanie dla Dyrektora szkoły by zatrudnić tak wspaniałą kadrę nauczycieli. Wszystkim nauczycielom, którzy stworzyli tą przyjazną atmosferę składam ogromne podziękowania.

            Każdy dzień ferii był przemyślany oraz zorganizowany z dbałością o każdy szczegół. Nie brakowało niespodzianek, które dzieciaki uwielbiają. Mnóstwo zajęć ruchowych, spacery oraz wyjścia na sanki zastąpiły nieobecność pracujących rodziców. Dzieci nie chciały opuszczać szkoły o godzinie 15.30 bo tak im się podobało. Panie każdego dnia witały oraz żegnały nas szczerym uśmiechem oraz zachętą do kolejnego dnia przygód.

            Na zakończenie serdecznie dziękuje Dyrekcji oraz, każdej z Pań która spędziła ten czas z naszymi pociechami. Gratuluje posiadanych kompetencji oraz ogromnej miłości do dzieci."

            "Dzień dobry,

            Bardzo dziękujmy a za zorganizowanie zajęć i wspaniałą opiekę podczas ferii. Program był doskonale przygotowany, Syn z chęcią uczestniczył w zajęciach i codziennie pytał czy kolejnego dnia na pewno będzie mógł być w szkole.

            Jeśli tylko będą organizowane kolejne zajęcia w czasie wakacji lub ferii na pewno skorzystamy.

            Jeszcze raz bardzo dziękuję, życzę dobrego tygodnia

            Pozdrawiam serdecznie"

        • Podsumowanie Ferii Zimowych 2022/2023
          • Podsumowanie Ferii Zimowych 2022/2023

            26.02.2023

            Ferie zimowe są obok wakacji najbardziej wyczekiwanym przez uczniów okresem w trakcie trwania roku szkolnego. Dwutygodniowa zimowa przerwa od nauki w Małopolsce w roku 2023 zaczęła się 30 stycznia i potrwa do 12 lutego. Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tegoroczne ferie zimowe dobiegają końca!

            W tym roku uczniowie mogli spędzić ferie zimowe w naszej szkole i tym samym nie mieli powodów do nudy. Z tej propozycji skorzystało kilkanaścioro uczniów z naszej szkoły. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku od 7:30-15:30. W tym czasie uczniowie mogli brać udział w twórczych zajęciach plastycznych i muzycznych, a nawet angażujących warsztatach kulinarnych. Nie brakowało też aktywności sportowych, w tym wyjść na spacery.

            Uczniowie mieli okazję aktywnie spędzić czas wolny od nauki. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze. W dzisiejszym świecie dzieci narażone są na wiele niebezpieczeństw, dlatego warto pokazywać, że można wypoczywać i bawić bez telewizji oraz internetu. Zadowolone miny uczestników zabawy były najlepszą rekomendacją. To pierwsza edycja zimowiska organizowanego w szkole, ciesząca się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Pragniemy podziękować wszystkim Uczniom, którzy uczestniczyli z zajęciach w trakcie ferii zimowych, a także Rodzicom, którzy chętnie przyprowadzali swoje dzieci na zajęcia do naszej szkoły.

            Dziękuję Rodzicom za słowa uznania a Paniom prowadzącym p. Magdalenie Rogóż, p. Aleksandrze Roś oraz p. Annie Kordaszewskiej za opiekę i znakomite prowadzenie zajęć.

            Małgorzata Bigaj

            Dyrektor ZSP w Sąspowie

            Widzimy się w WAKACJE ?

        • Ferie zimowe w szkole, podsumowanie I tygodnia.
          • Ferie zimowe w szkole, podsumowanie I tygodnia.

            26.02.2023

            „Ferie w szkole” – czy to możliwe?

            Odpowiedź brzmi: TAK!

            Dziś zakończyliśmy pierwszy tydzień ferii zimowych 2023 w naszej szkole.

            Za nami 5 fantastycznych dni. Każdy dzień wypełniony był kreatywnymi zajęciami, podczas których uczniowie rozwijali potencjał twórczy i wyobraźnię poprzez warsztaty plastyczne.

            Za pomocą deski, gwoździ i nitki poznaliśmy sztukę nici, czyli „String-art.”

            Nie zabrakło również atrakcyjnych zajęć i konkurencji sportowych takich jak ogonki, rybak, piłka nożna i wiele innych.

            W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego część czasu przeznaczyliśmy na spacer po Otulinie Sąspowskiej, gry i zabawy na śniegu. Każda wycieczka pozwala zdobyć ciekawe informacje o otaczającym na świecie, pokazuje szerszy punkt widzenia oraz uczy wrażliwości na piękno i estetykę.

            Za pomocą wierszy, rymowanek, łamaczy językowych i piosenek w przyjemny sposób ćwiczyliśmy zawiłości angielskiej i polskiej wymowy.

            Każdy mógł wcielić się w gwiazdy estrady i samodzielnie lub w zespołach wziąć udział w karaoke.

            Gry zespołowe, czółko, zabawa z pudełkiem i wiele innych pokazały, jak ćwiczyć koncentrację, logiczne myślenie oraz pamięć, a także umiejętność panowania nad emocjami. Ponadto nauczyły pracy zespołowej, czekania na swoją kolej oraz przegrywania. Seans filmowy, eksperymenty z wykorzystaniem „Laboratoriów Przyszłości” oraz wspólne robienie tatuaży sprawiły dzieciom wiele radości.

            Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy na słodko warsztatami kulinarnymi, na które wszyscy dzielnie czekali. Upiekliśmy pyszne gofry – MNIAM!

            Nie zabrakło także świętowania Dnia Gumy Balonowej. Na podsumowanie tygodnia napisaliśmy karteczki pełne miłych chwil, na których każdy opisał bądź narysował moment, który najbardziej zapadł mu w pamięć.

            Zapachowo-smakowe zagadki, artystyczny nieład, zwariowane literki? Brzmi ciekawie? Do zobaczenia w poniedziałek! Już nie możemy się doczekać, a Wy?

        • Ferie Zimowe w naszej szkole ...
          • Ferie Zimowe w naszej szkole ...

            26.02.2023

            Dobiega końca pierwszy tydzień ferii. Codziennie uczniowie mogą korzystać z wielu atrakcji, zajęć i warsztatów w naszej szkole.

            Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom za miłe słowa oraz Paniom prowadzącym zajęcia p. Anna Kordaszewska, p. Aleksandra Roś i p. Magdalenie Rogóż za kreatywność, pomysłowość, ogromne zaangażowanie. Mam pewność, że zabawa jest przednia.

            Ps. Niedługo pełna relacja z całego tygodnia, oj działo się...

            Małgorzata Bigaj

            Dyrektor ZSP

        • Międzynarodowy Dzień Puzzli
          • Międzynarodowy Dzień Puzzli

            01.02.2023

            W naszym przedszkolu 30 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli zwany również Dniem Składanki i Łamigłówki.

            Czego uczy układnie puzzli?Choćby wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na zadaniu. Zabawa puzzlami sprawia, że dziecko rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz.

            W tym dniu przedszkolaki układały drużynowo puzzle na czas o różnym stopniu trudności, tworzyły swoje własne puzzlowe kompozycje oraz rozwiązywały łamigłówki na tablicy interaktywnej. Wykorzystując również niekompletne i zniszczone puzzle stworzyły swoje własne tablice naukowe przedstawiające drzewo podczas 4 pór roku. Powstałe prace wywołały na twarzach dzieci duży zachwyt, satysfakcję oraz towarzyszącą im radość z osiągniętego celu. Wszyscy świetnie się bawili. Puzzle oraz różnego typu układanki towarzyszyły nam w tym dniu cały dzień ale nasze przedszkolaki nie tylko w tym dniu sięgają po puzzle ale codziennie towarzyszą nam one w czasie zabaw.

          • Ach, co to był za bal!

            27.01.2023

            Karnawał to niewątpliwie czas zabawy i radości. W czwartek 26 stycznia, Samorząd Uczniowski wraz z Nauczycielami zorganizował w naszej szkole dyskotekę karnawałową dla klas V - VIII. Uczniowie wraz z Wychowawcami radośnie bawili się przy dźwiękach muzyki. Nie zabrakło też zimnych napojów oraz przekąsek. Atmosfera była fantastyczna, a tańcom nie było końca. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy. No cóż... Kolejny bal karnawałowy już za rok! Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

            Aleksandra Roś

        • Niech żyje bal!
          • Niech żyje bal!

            26.02.2023

            Zabawa karnawałowa uczniów klas 1-3.

            Po ciężkiej pracy w pierwszym semestrze nauki, uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej.

            Dzisiaj dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana przez szkolnych Wolontariatuszy balonami i kolorowymi łańcuchami zachęcała do wspólnej zabawy.

            Stroje były barwne. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, policjantów, kowbojów, żołnierzy, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, motyle, biedronki i wiele innych ciekawych postaci.

            Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok.

  • Media społecznościowe

  • Herb Polski