• Wielkanocne warsztaty

29.03.2023

28 marca w naszym przedszkolu odbyły się wielkanocne warsztaty dzieci z rodzicami. Każdy przedszkolak razem ze swoim opiekunem miał za zadanie wykonać kolorową pisankę według własnego pomysłu. Wszystkie potrzebne materiały zapewniło nasze przedszkole, a dobry humor dopisywał każdemu uczestnikowi. Na zakończenie chętni rodzice z dziećmi mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie z własnoręcznie ozdobionym wielkanocnym jajkiem, które zabiorą na wielkanocny stół w swoim domu.

• W poszukiwaniu wiosny

21.03.2023

21.03 Uczniowie klasy 5, 7 oraz 8 wyruszyli w poszukiwaniu wiosny! Niestety pogoda nas nie rozpieściła, ale nie zepsuło to Naszych humorów i w wyśmienitych nastrojach wyruszyliśmy pobliskimi szlakami podziwiając otaczająca nas przyrodę.

Było wesoło i… mokro 😜 ale i tak bardzo fajnie ☺️

Mimo wszystko: WITAJ WIOSNO!

Malgorzata Kocjan

• Dzień matematyki

16.03.2023

Kłótnia liczb, cukierkowe wyzwania oraz nasza wersja teleturnieju jeden z dziesięciu – te wszystkie atrakcje czekały na naszych uczniów 15 marca, czyli w dzisiejsze Święto Liczby Pi.

Pierwsze dwie godziny lekcyjne poświęcone byłmatematyce.

Rozpoczęliśmy go od przedstawienia przygotowanego przez klasę piątą, które było podzielone na trzy części. Zebrani na sali gimnastycznej uczniowie i pracownicy zobaczyli najpierwjak wygląda lekcja matematyki na wesoło, następnie podsłuchali rozmów na przerwie, w których również dominował ten szkolny przedmiot. Na zakończenie była wymieniona wcześniej kłótnia liczb, gdzie mogliśmy się zastanowić, która z nich jest najważniejsza. Konflikt rozwiązać musiał dopiero sam Pitagoras, a co zdecydował? O to musicie już pytać swoich pociech.

Po przedstawieniu przyszedł czas na ogólnoszkolny teleturniej. Tak jak w telewizji możemy oglądać „Jeden z dziesięciu”, tak w naszej szkole pojawił on się w wersji „Troje z dwunastu”. Dwunastu – bo tylu było uczestników. Troje – bo tyle właśnie wygrało.

Na zakończenie naszych obchodów Święta Liczby Pi, już w klasach każdy uczeń mógł wziąć udział w cukierkowym wyzwaniu. W cukierki zawinięte były matematyczne zagadki. Jeśli ktoś odpowiedział na nie poprawnie to mógł sięgnąć po kolejnego..

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Małgorzata Bigaj

Małgorzata Mirek

Bożena Turek

• Kredą malowane

10.03.2023

Piękna pogoda za oknem sprawiła, że postanowiliśmy przywitać sezon dekorując nasze szkolne boisko.

Takim sposobem dzieci, w ramach zajęć świetlicowych, stworzyły wspaniałe wiosenne rysunki, które przez najbliższe dni będą zdobiły szkolne boisko ☺️

Wiosno! Czekamy na Ciebie 🥰

Elżbieta Gach

• Przedszkolaki w Multikinie

20.03.2023

W poniedziałek 13 marca 2023r. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Multikina w Krakowie. Atrakcją wycieczki była prezentacja multimedialna przedstawiająca tajniki funkcjonowania kina, seans filmowy złożony z kilku polskich bajek oraz pokaz przygotowania popcornu i jego degustacja. Na koniec dzieci otrzymały od pracowników kina na pamiątkę piękne dyplomy. Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do przedszkola. Dzień był wyjątkowo udany.

Agata Muzyk

• Dzień Kobiet w przedszkolu

20.03.2023

08 Marzec to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, tych małych i tych dużych. Tegoroczny Dzień Kobiet w naszym przedszkolu na pewno na długo zapadnie w pamięci naszym dzieciom,

a zwłaszcza dziewczynkom, a to za sprawą wyjątkowych gości. Nasze przedszkole odwiedziły fryzjerki- mieszkanki Sąspowa- Pani Sylwia Krzysztonek i Pani Małgorzata Fira. Obie Panie przedstawiły dzieciom tajniki swojego zawodu i zaprezentowały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo pozytywnych emocji. Głównym punktem zapowiedzianej wizyty obu Pań było wykonanie fryzur wszystkim dziewczynkom z okazji ich święta. Panie Fryzjerki pomimo dużej liczby małych „klientek” wykonały przepiękne i różnorodne fryzury, w których królowały warkocze z dużą ilością dodatków. Wszystkie dziewczynki wzbudziły zachwyt nie tylko nauczycieli, ale przede wszystkim chłopców, którzy chcąc dopełnić wyjątkowy charakter tego dnia odśpiewali dla wszystkich obecnych kobiet "Sto lat..", a następnie wręczyli koleżankom prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie tego cudownego dnia wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Wszystkie przedszkolaki zwłaszcza zachwycone dziewczynki wraz z wychowawczyniami i Panią Dyrektor serdecznie dziękują Pani Małgorzacie i Pani Sylwii za odwiedziny i trud włożony w stworzenie wyjątkowej atmosfery i cudownych fryzur uświetniających tegoroczny Dzień Kobiet. DZIĘKUJEMY!

• Biologowelove cz II

07.03.2023

Czy lekcje muszą być nudne? Otóż nie! Przez Nami kolejna z lekcji biologii, na której poznawaliśmy w praktyce budowę narządów - tym razem na warsztat wzięliśmy płuca.

Jak wyglądają płuca? Które jest większe i dlaczego? Jak są zbudowane? Co jeszcze wchodzi w skład układu oddechowego? Na te pytania uczniowie klasy 7 na pewno znają już odpowiedź.
            Na zakończenie zdobytą wiedzę sprawdziliśmy w teście internetowym - oczywiście z zachowaniem zasad fair play :)

Co będzie następne? Czas pokaże, ale już nie możemy się doczekać!

P.S. Nasze sekcje budzą ciekawość starszych kolegów i koleżanek dlatego pozwoliliśmy im wpaść do Nas na kilka minut ;)

• Joga dla dzieci

03.03.2023

Wczoraj w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia z JOGA DLA DZIECI ♥ Bajka o Małpie i Krokodylu ♥ Muzykoterapia ♥ Rozwój ruchowy dziecka przez zabawę.

Jestem pozytywnie zaskoczona wielkim zaangażowaniem ze strony dzieci. Bardzo dziękuje wszystkim za udział w zajęciach i zapraszam za tydzień.

Małgorzata Kocjan