• Dzień na kolorowo

29.05.2024

Ostatnia akcja klasy na medal zakończona!
            Zbliża się lato..pełne pięknych kolorów.. dlatego na korytarzach i w klasach zrobiło się dziś kolorowo!

28 maja 2024 roku uczniowie i nauczyciele wzięli udział w akcji o nazwie „Dzień na kolorowo”. Dzieci oraz wychowawcy poszczególnych klas mieli za zadanie ubrać się tego dnia w wyznaczony, wcześniej wylosowany kolor. Na szkolnych korytarzach zagościły dziś piękne barwy. Uczniowie z klas I-III ubrali się odpowiednio na czerwono, czarno i biało. W klasie czwartej rządził niebieski, szóstoklasiści wylosowali kolor zielony, a klasa siódma z dumą prezentowała dziś stroje w odcieniach różu.  Najstarszym uczniom naszej szkoły przypadł w udziale kolor brązowy.

• Trzymamy formę!

29.05.2024

Kolejny raz Nasza szkoła wzięła udział w programach profilaktycznych organizowanych przez Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie 👏

Celem programu „Trzymaj formę” i „Bieg po zdrowie” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Dziękujemy Pani Natalii Stochel oraz Pani Agnieszce Seweryn za wszelką pomoc i wsparcie 🫶🏻

Liczymy na dalszą tak owocną współpracę 🥰

• Odwiedziny w olkuskiej „Emalii”

24.05.2024

Garnki i naczynia produkowane przez Olkuskie Wyroby Emaliowane to wysokiej jakości rękodzielnictwo. Oznacza to że każdy garnek jest owocem pracy ludzkich rąk.

Dzisiaj nasi uczniowie mogli samodzielnie wykonać własny kubek od podstaw: uformować i pomalować. Podczas warsztatów zobaczyliśmy  jak można kontynuować dziedzictwo regionu.

P.S. Nasze garnuszki już się wypiekają...

• Bohaterowie wody - mamy I miejsce!

22.05.2024

„🎉 Z radością publikujemy wyniki rozstrzygnięcia konkursu BOHATEROWIE WODY: ZADBAJMY O KAŻDĄ KROPLĘ DLA ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI” :

W grupie wiekowej przedszkola i klasy 1-3 szkoły podstawowej, pierwsze miejsce zdobywa Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Stanisławowie Pierwszym.

W grupiewiekowej klasy 4-6 szkoły podstawowej, triumfuje Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sąspowie.

Obie instytucje, za zajęcie pierwszego miejsca, otrzymują główną nagrodę w postaci czujnika jakości powietrza Airly wraz z 12-miesięcznym abonamentem serwisowym jak również zestaw nasion Mieszanki Antysmogowej Miejskiej oraz serię książek dotyczących smogu i zmiany klimatu”

Gratulacje dla:
            🥇Damian,
            🥇Amelia
            🥇Ola
            🥇Karolina

To są właśnie Nasi bohaterowie wody 💦

Biznes kontra smog - Wspieramy klimat - to tam na FB zobaczycie oryginalny post z wynikami konkursu 🙂

• Warsztaty malowania naczyń emaliowanych.

21.05.2024

W poniedziałek 20 maja wyruszyliśmy jako pierwsza grupa z naszej szkoły do Olkuskich Wyrobów Emaliowanych w Olkuszu. Dowiedzieliśmy się jak krok po kroku powstają naczynia typu druszlak, dzbanek, miska, kubek oraz inne naczynia i garnki emaliowane. Zobaczyliśmy wszystkie etapy powstawania tych naczyń. Wzięliśmy także udział w warsztatach malowania kubeczków, które za jakiś czas, po wyschnięciu i wypaleniu trafią z powrotem do naszych rąk. Czekamy na nie z niecierpliwością.

Dziękujemy Olkuskim Wyrobom Emaliowanym za spotkanie z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.

Anna Jakóbczyk

• „Nie ryzykuję - nie biorę”

WYNIKI KONKURSU "Nie ryzykuję, nie biorę"! 🏆

Uczniowie i Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w kampanii i konkursie na filmik krótkometrażowy z zakresu profilaktyki uzależnień. Celem kampanii jest uświadomienie młodym ludziom zagrożeń związanych z ryzykownym przyjmowaniem substancji psychoaktywnych i pokazanie jak nawet jednorazowe zażycie narkotyków może zniszczyć marzenia i plany na przyszłość. Dlatego kluczowym przesłaniem jest hasło „ Nie ryzykuj, nie bierz. To ryzyko się nie opłaca!

Grupa I – 11-18 lat:II miejsce - Julia Musiał klasa 2 III miejsce - Damian Synowiec klasa 7

Grupa II – osoby pełnoletnie:I miejsce – Małgorzata BigajII miejsce – Aleksandra Roś

Gratulacje! 🫶🏽

• NIEBIESKIE IGRZYSKA W PRZEDSZKOLU

15.05.2024

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. W tym dniu wszyscy ubraliśmy się na niebiesko ponieważ to symbol solidarności z osobami w spektrum autyzmu. Dzieci podczas zajęć obejrzały film pt. „Autyzm”, rozmawiały o trudnościach życia oraz umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach osób z autyzmem. Była pogadanka z panią pedagog o empatii, otwartości i zrozumieniu dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu, aby wspólnie tworzyć przyjazne otoczenie i pamiętać o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Wszystkie dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach sportowych. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. Konkurencje sportowe świetnie służyły integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi między dziećmi. W tym dniu nie była ważna rywalizacja czy bicie rekordów, ale przede wszystkim dobra wspólna zabawa. Nie pozwólmy na izolację i dyskryminację osób z autyzmem.