• Laboratoria przyszłości w naszej szkole.

W ubiegły czwartek Naszą Szkołę odwiedziła ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Projekt ten to największy w Polsce projekt edukacyjno – technologiczny, który rozwija talenty uczniów oraz stanowi kuźnie kadr dla nowoczesnej gospodarki. Eksperci (z laboratoryjnym sprzętem) przez kilka godzin zgłębiali z uczniami tajniki wiedzy naukowej, a dobrze wiemy, że nauka przez zabawę to najlepsza forma spędzania czasu! Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami.

• Warszaty pt. "Nitką malowane".

Szanowni Państwo w piątkowe popołudnie 30 września w naszej szkole odbyły się pierwsze warsztaty dla seniorów pt. "Nitką malowane ", podczas których babcie oraz wolontariusze - uczniowie klasy VIII, i opiekunowie p. M. Ćwik oraz p. R. Krzan tworzyli prace metodą String Art.

Bardzo serdecznie dziękujemy Babciom za obecność i wspólne chwile

• Ministerialny Program Poznaj Polskę.

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do Ministerialnego Programu Poznaj Polskę. Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 15.000 zł.

Wszelakie informacje będą udzielane przez dziennik elektroniczny.

Koordynatorem wycieczki jest p. Adam Wójcik

• Warsztaty dla seniorów pt. "Nitką malowane".

W ramach współpracy szkoły z Fundacją Oświatową im, Ks. Stanisława Konarskiego, Szkolne Koło Wolontariatu pozyskało dotację w wysokości 1000,00 zł z przeznaczeniem na warsztaty dla seniorów pt "Nitką malowane". Planujemy zorganizować cykl 3 warsztatów z wykorzystaniem metody string art, w czasie których uczestnicy wspólnie tworzyć będą swoje własne rękodzieła, a przez wspólną pracę będą się integrować.Początek warsztatów ; piątek ( 30 września) w godz od 18.00. Kolejne warsztaty w środę 5 października o godz. 18.00.

• Dzień Chłopaka

30 września był wyjątkowym dniem dla każdego chłopca w naszym przedszkolu, bowiem obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Atrakcji tego dnia nie brakowało.

Chłopcy świętowali ten dzień biorąc udział w licznych zabawach, a po sprawdzeniu wiedzy z zakresu dobrego zachowania okazało się, że chłopcy, którzy uczęszczają do naszego przedszkola to prawdziwi mali dżentelmeni. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki od Rady Rodziców i złożyły życzenia. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

• Zawody w piłce nożnej na trawie.

W ubiegły czwartek reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły toczyły bój pomiędzy innymi placówkami z terenu Gminy Jerzmanowice-Przeginia.

Dziewczęta zajęły III miejsce, natomiast chłopcy V.

Pragniemy nadmienić, iż w kategorii „Igrzyska Dzieci” rywalizacje toczą ze sobą roczniki 2010 i młodsi czyli klasy od VI w dół. Naszą szkołę w większości reprezentowali chłopcy z klasy 3! Z czego jesteśmy bardzo dumni. Ziarno zostało zasiane, plon będziemy zbierać w przyszłości!

• Pani Jesień odwiedza przedszkole

Dnia 23 września do naszego przedszkola przybyła Pani Jesień z wielkim koszem darów.

Wszystkie przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor i Wychowawcami przywitały ją bardzo ciepło i serdecznie ubrane w stroje koloru czerwonego, pomarańczowego, brązowego i żółtego. Pani Jesień zachwycona tak pięknym powitaniem postanowiła spędzić troszkę więcej czasu z przedszkolakami i nie tylko pobawić się z nimi ale także opowiedzieć o nadchodzącej nowej porze roku jaką jest jesień.

Dzień przedszkolaka to ważna data.

Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.

Dzieci są ważne, każdy to powie.

Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków w Przedszkolu im. Powstańców Styczniowych w Sąspowie. Ogólnopolski dzień przedszkolaka był dla wszystkich wesoły i kolorowy. Dzieci spędziły go na sali gimnastycznej biorąc udział w zabawach i konkursach. Przypomniały nam, jak powinien zachowywać się wzorowy przedszkolak. Było wiele atrakcji, m. in. zabawy z chustą animacyjną, konkurs wiedzy o Przedszkolu w Sąspowie. Na koniec dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcie z Panią Dyrektor Małgorzatą Bigaj i otrzymały medale „Super Przedszkolaka“. Uśmiechy dzieci były bezcenne!

• Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jest to święto kreatywności, odwagi, zabawy i radości; budowania pozytywnej samooceny, rozumienia pojęć: szacunek, przyjaźń, tolerancja.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto celebrujące inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału, tam gdzie nikt się go nie spodziewa.

• Ten ważny dla Nas dzień.

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Sąspowie zaplanowano na 18 września 2022 roku i poprzedzono szeregiem działań uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Wszyscy starali się, by ten dzień był szczególny i na długo zapamiętany.

Rada Szkoły wybrała imię: Powstańców Styczniowych. Decydując się na wybór takiego patrona szkoły, wzięto pod uwagę zarówno ich bohaterstwo i oddanie ojczyźnie, jak i to, że stali się Oni częścią naszej małej Ojczyzny. To właśnie na naszych terenach miało miejsce wiele walk i potyczek związanych z tym ważnym powstaniem.